Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Publiczne Przedszkole Nr 3 "Skrzat"

Grupa VIII

 

Wychowawcy grupy

Ewelina Ziemka - eziemka@eskrzat.pl

Karolina Berta - kberta@eskrzat.pl

Wydarzenia w grupie

Galeria grupy VIII

 
 
Tematy na luty
    * Poznajemy legendy, bajki i baśnie
    * Bale w karnawale
    * W dawnych czasach
    * Wynalazki

 
21 stycznia  nagraliśmy filmik dla Babci i Dziadka i życzymy wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń.
18 stycznia nasze przedszkole odwiedziła Straż Miejska i poprowadziła zajęcia o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.
17 stycznia grupa VIII przygotowywała i ozdabiała kruche ciasteczka dla Babci i Dziadka.
12 stycznia w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo kolorowo, tego dnia każdy był przebrany i świetnie się bawił podczas balu karnawałowego.
Na początku stycznia dzieci aż trzykrotnie śpiewały sto lat, ponieważ aż trzech chłopców ( Jaś, Olek i Kacper) obchodziło urodzinki. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego chłopcy.
Tematy na styczeń 
1.Witamy nowy rok
2. Co robi się zimą?
3. Święto Babci i Dziadka
4.  Zimowe Mistrzostwa Sportowe
 
3 grudnia grupa obchodziła Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.
6 grudnia - dzieci ubierały choinkę, a w czasie pobytu na placu zabaw pod choinka znalazły się małe upominki z okazji Mikołajek.
13 grudnia - W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom" po raz drugi mieliśmy okazje gościć mamę Ignasia Panią Dominikę. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy. 
14 grudnia - Był to dzień pełen atrakcji. Tego dnia przedszkolaki miały okazje samodzielnie ozdobić bombkę dla rodziców oraz odwiedziła Nas Święty Mikołaj. 
21 grudnia - dzieci wraz z Paniami nagrały filmik dla rodziców z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. 
23 grudnia - w ramach akcji „ Cała Polska Czyta Dzieciom" gościliśmy mamę Kornela Panią Iwonę. Serdecznie dziękuje za poświęcony czas i zapraszamy ponownie.
31.12 - żegnaliśmy stary rok, dlatego tego dnia dzieci wykonały prace plastyczna p.t „Fajerwerki" i życzymy Szczęśliwego Nowego Roku. 
 
Tematy na grudzień
 1. Świąteczne pocztówki
 2. Zwierzęta zimą
 3. Spotkanie przy wigilijnym stole
 4. Świąteczne zwyczaje.
4 listopada w auli naszego przedszkola odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej podczas której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności - dając tym samym dowód jak dużo już potrafią. Podczas przysięgi dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. 
11 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas- Polaków dzień. Dzieci wykonały na tę uroczystość flagi Polski. Grupy 6- latków przygotowały uroczysty apel, w czasie którego dumnie, przyjmując właściwą postawę " na baczność" wszystkie przedszkolaki odśpiewały hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego.
11 listopada odwiedziła naszą grupę mama Ignasia włączając się do akcji " Cała Polska czyta dzieciom". Pani Dominika przeczytała dzieciom książkę pt "Za dużo marchewek", która pokazuje dzieciom, że przyjaźń i dzielenie się z innymi jest dużo ważniejsze niż posiadanie.
17 listopada odbyła się nasza pierwsza wycieczka, pojechaliśmy do Klockowni. Klockownia łączy w sobie zalety placu zabaw i centrum edukacji szczególnie w zakresie rozwijania twórczego myślenia przestrzennego,  wyobraźni, koncentracji oraz dużej i małej motoryki. Dzieci miały do dyspozycji klocki unikalnych kształtów, różnej wielkości, wielorakiej struktury znajdujące się w kilku strefach zabawy. 
 Tematy kompleksowe na listopad
1. Na starej fotografii
2. Jesienna muzyka
3. Mali artyści
4. Ciepło i miło
21 października gościliśmy w naszej sali mamę Antosia, która jest instruktorką tańca. Pani Karolina poprowadziła fantastyczne zajęcia podczas których każdy przedszkolak mógł się wykazać wspaniałymi umiejętnościami tanecznymi.
14 października obchodziliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Białej Laski- jest to święto osób niewidomych i niedowidzących. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się kim jest osoba niewidoma i z jakimi problemami się zmaga. Dowiedziały się jak rozpoznać osobę niewidoma, zapoznały się z atrybutami osoby niedowidzącej takimi jak biała laska czy pies przewodnik. Zabawy z zasłoniętymi oczami pozwoliły uświadomić dzieciom jak to jest gdy się nie widzi i jak ważna jest pomoc drugiej osoby.

5 października przy okazji realizacji w naszej grupie Ogólnopolskiej akcji Kocham słyszeć odwiedził nas Jaś ze swoją mamą Ewą, która pokazała dzieciom aparaty słuchowe z których korzysta Jaś. Mieliśmy okazje poznać funkcjonowanie i znaczenie zmysłu słuchu i dowiedzieć się z jakimi trudnościami w codziennym życiu spotykają się osoby z wadą słuchu.

Tematy na październik

 1. Jesienne dary
 2. Dbamy o zdrowie
 3. Jesień w lesie
 4. Zabawy na jesienne wieczory
 5. Dzień przedszkolaka
 6. Pierwsza praca plastyczna.

30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Rodzice przygotowali dla naszych przedszkolaków małe upominki, dyplomy z życzeniami dla chłopców, oraz  poczęstunek, który dzieci zjadły ze smakiem.
20 września grupa VIII świętowała Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.Dzieci ze starszych grup przygotowały występ, który obejrzeliśmy z zaciekawieniem i wielką przyjemnością. W naszej sali natomiast zrobiliśmy sobie zdjęcia ze śmiesznymi akcesoriami.

Tematy na wrzesień

 1. Witamy w przedszkolu
 2. Wakacyjne wspomnienia
 3. Poznajemy zasady bezpieczeństwa
 4. Dbamy o siebie i środowisko

 

 

 

 

 

logo ministerstfo edukacji narodowej     logo miasta ząbki     logo mazowiecki kurator oświaty      koło pomocy dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej     logo polskie radio dzieciom

logo chronimy dzieci       logo - co słychać      logo wolters kluwer

 

 

Zegar

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny