Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Publiczne Przedszkole Nr 3 "Skrzat"

Grupa VIII

 

Wychowawcy grupy

Ewelina Ziemka - eziemka@eskrzat.pl

Karolina Berta - kberta@eskrzat.pl

Wydarzenia w grupie

 
4 listopada w auli naszego przedszkola odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej podczas której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności - dając tym samym dowód jak dużo już potrafią. Podczas przysięgi dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. 
11 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas- Polaków dzień. Dzieci wykonały na tę uroczystość flagi Polski. Grupy 6- latków przygotowały uroczysty apel, w czasie którego dumnie, przyjmując właściwą postawę " na baczność" wszystkie przedszkolaki odśpiewały hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego.
11 listopada odwiedziła naszą grupę mama Ignasia włączając się do akcji " Cała Polska czyta dzieciom". Pani Dominika przeczytała dzieciom książkę pt "Za dużo marchewek", która pokazuje dzieciom, że przyjaźń i dzielenie się z innymi jest dużo ważniejsze niż posiadanie.
17 listopada odbyła się nasza pierwsza wycieczka, pojechaliśmy do Klockowni. Klockownia łączy w sobie zalety placu zabaw i centrum edukacji szczególnie w zakresie rozwijania twórczego myślenia przestrzennego,  wyobraźni, koncentracji oraz dużej i małej motoryki. Dzieci miały do dyspozycji klocki unikalnych kształtów, różnej wielkości, wielorakiej struktury znajdujące się w kilku strefach zabawy. 
 Tematy kompleksowe na listopad
1. Na starej fotografii
2. Jesienna muzyka
3. Mali artyści
4. Ciepło i miło
21 października gościliśmy w naszej sali mamę Antosia, która jest instruktorką tańca. Pani Karolina poprowadziła fantastyczne zajęcia podczas których każdy przedszkolak mógł się wykazać wspaniałymi umiejętnościami tanecznymi.
14 października obchodziliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Białej Laski- jest to święto osób niewidomych i niedowidzących. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się kim jest osoba niewidoma i z jakimi problemami się zmaga. Dowiedziały się jak rozpoznać osobę niewidoma, zapoznały się z atrybutami osoby niedowidzącej takimi jak biała laska czy pies przewodnik. Zabawy z zasłoniętymi oczami pozwoliły uświadomić dzieciom jak to jest gdy się nie widzi i jak ważna jest pomoc drugiej osoby.
5 października przy okazji realizacji w naszej grupie Ogólnopolskiej akcji Kocham słyszeć odwiedził nas Jaś ze swoją mamą Ewą, która pokazała dzieciom aparaty słuchowe z których korzysta Jaś. Mieliśmy okazje poznać funkcjonowanie i znaczenie zmysłu słuchu i dowiedzieć się z jakimi trudnościami w codziennym życiu spotykają się osoby z wadą słuchu.

Tematy na październik

  1. Jesienne dary
  2. Dbamy o zdrowie
  3. Jesień w lesie
  4. Zabawy na jesienne wieczory
  5. Dzień przedszkolaka
  6. Pierwsza praca plastyczna.

30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Rodzice przygotowali dla naszych przedszkolaków małe upominki, dyplomy z życzeniami dla chłopców, oraz  poczęstunek, który dzieci zjadły ze smakiem.
20 września grupa VIII świętowała Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.Dzieci ze starszych grup przygotowały występ, który obejrzeliśmy z zaciekawieniem i wielką przyjemnością. W naszej sali natomiast zrobiliśmy sobie zdjęcia ze śmiesznymi akcesoriami.

Tematy na wrzesień

  1. Witamy w przedszkolu
  2. Wakacyjne wspomnienia
  3. Poznajemy zasady bezpieczeństwa
  4. Dbamy o siebie i środowisko

 

 

 

 

 

logo ministerstfo edukacji narodowej     logo miasta ząbki     logo mazowiecki kurator oświaty      koło pomocy dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej     logo polskie radio dzieciom

logo chronimy dzieci       logo - co słychać      logo wolters kluwer

 

 

Zegar

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny