Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Publiczne Przedszkole Nr 3 "Skrzat"

Grupa VII

GALERIA GRUPY VII

25.11 Dzień Pluszowego Misia w grupie VII 
Misiu święto dzisiaj Twe,
Więc w przedszkolu razem pobawimy się.
Z klocków wieżę zbudujemy,
Smacznych potraw spróbujemy.
Zaśpiewamy, zatańczymy,
Bo my bardzo się lubimy

24.11-W dniu dzisiejszym świętowaliśmy w grupie VII urodziny Antosia.
Było gromkie 100 lat, życzenia, uściski, wesołe zabawy i oczywiście wspaniałe babeczki, które specjalnie na tę okoliczność Antoś wypiekał razem ze Swoją Mamą. Dziękujemy i życzymy Antosiowi wszystkiego co najradośniejsze i najwspanialsze!

23.11 - Obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To bardzo ważne święto i spędziliśmy je trochę na poważnie, ale przede wszystkim było dużo radości, bo Prawo do nauki przez zabawę to bardzo ważne prawo.

19.11 - W mijającym tygodniu w podróżach małych i dużych śladami polskich legend i wytworów ludowych, dzielnie i na wesoło realizowaliśmy różnorodne zadania dydaktyczne. Dziękujemy Rodzicom za udostępnienie pamiątek

Grupa VII w podróżach małych i dużych śladami polskich legend i wytworów ludowych, dzielnie i na wesoło realizowała różnorodne zadania dydaktyczne. Dziękujemy Rodzicom za udostępnienie pamiątek!

17.11. - Grupa VII poznaje ludowe tańce polskie, legendy oraz potrawy charakterystyczne dla różnych regionów Polski.

10.11. - Przygotowania oraz obchody
Narodowego Święta Niepodległości w grupie VII

5.11. - Jak nazywają się członkowie rodziny?;  jakie relacje ich łączą?; jak ważna jest pamięć i szacunek dla naszych przodków?; co to jest drzewo genealogiczne?; jakie prawa i obowiązki mają dzieci?; co łączy i różni domy, w których mieszkamy?
Na te pytania szukała odpowiedzi grupa VII w minionym tygodniu, wykonując różnorodne zdania.

3.11. - "Grupa VII uczy się udzielania pierwszej pomocy "!
Dzisiaj odbyły się warsztaty, na których starsze Koleżanki z Liceum o profilu ratownictwa medycznego w Warszawie, bardzo profesjonalnie prezentowały dzieciom wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem ćwiczyły: masaż na fantomach; układanie poszkodowanego w tak zwanej pozycji bezpiecznej; poznawały sposoby postępowania w sytuacji zaksztuszenia lub zadławienia. Ćwiczenia wywołały u dzieci wielkie zaangażowanie emocjonalne, za które serdecznie dziękujemy wolontariuszkom.

TEMATY KOMPLEKSOWE NA MIESIĄC LISTOPAD:

  • Dlaczego nawet superbohater ma obowiązki?
  • Co powinien wiedzieć każdy Polak?
  • Czy Kujawiak może tańczyć Krakowiaka?
  • Gdzie można spotkać Małą Niedźwiedzicę i Wielką Niedźwiedzicę?

22 10. - Grupa VII na tropie jesiennego wiatru"- czyli, jak przedszkolaki rozbudzają swoje zainteresowania techniczne?

"Huczał, buczał, krzyczał, wył,
Wściekły bardzo pan Wiatr był.. - czego należy się wystrzegać w czasie silnego wiatru?; jak dobrze wykorzystać siłę wiatru w życiu roślin i ludzi np.do uprawiania niektórych dyscyplin sportowych? ; jakie urządzenia stosuje się do pomiaru wiatru itp. Ten tydzień pełen był super zabawy i pozytywnych doświadczeń dzieci. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie!

20.10. - " Warsztaty z konikami"
Grupa VII zgłębiała dziś tajniki fascynującego świata koni ,uczestnicząc w warsztatach z dwoma przemiłymi przedstawicielami tego gatunku: Tulipanem i Odylią.
Dzieci zdobyły wiele ciekawych informacji nt tego,  co  jest przysmakiem koni  i tego, czego absolutnie jeść im nie wolno,;gdzie i na czym  śpią; jak należy się  o nich troszczyć. Przedszkolaki z radością odbywały konne przejażdżki, wykazując się odwagą, a następnie w podziękowaniu za przyjemnie spędzony czas, karmiły marchewkami te bardzo przyjazne dzieciom zwierzęta!

30.10 - Jaki plan na jesień mają zwierzęta? Kim jest ornitolog? Co na drzewie robi wiewiórka?
Na te i inne pytania dzieci przez cały tydzień szukały odpowiedzi.
Skrzaty poznały jesienne zwyczaje wybranych ptaków i zwierząt, tworzyły prace plastyczno- techniczne, uczestniczyły w zabawach ruchowych, liczyły, tańczyły i śpiewały.Zdobytą wiedzę wykorzystały do gry memory i quizu 

26.10 - Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Blanki !! Życzymy Ci samych radosnych dni, wypełnionych dobrą zabawą 100 lat Blaneczko!!!

19.10 - Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Jasia R.
Było radośnie i bardzo miło. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego 

15.10 - Obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Białej Laski, uwrażliwiając nasze Przedszkolaki na potrzeby Osób Niewidomych

13.10 - Wycieczka do Warszawskiego ZOO. Skąd się wzięły zwierzęta w ZOO?"- odpowiedzi na to pytanie z zapałem szukaliśmy podczas dzisiejszej wycieczki Wszystkie dzieci stwierdziły, że było super!

12.10 - Dzisiaj swoje urodziny świętował Dawidek. Radosne 100 lat słyszeli chyba wszyscy w całym przedszkolu. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

11.10. - W ramach zajęć " Rodzic w roli eksperta "naszą grupę odwiedziła mama Patryczka, która jest pielęgniarką. Było miło, profesjonalnie i śmiesznie.

11.10 - W ramach zajęć " Rodzic w roli eksperta "naszą grupę odwiedziła mama Patryczka, która jest pielęgniarką.
Było bardzo profesjonalnie, interesująco i wesoło. Serdecznie dziękujemy!

4.10 - Dzisiaj dzieci zapoznały się z zawodem lekarza poznały specjalizacje, niezbędne przyrządy do pracy stomatologa, ortopedy, okulisty, pediatry i laryngologa Same mogły poczuć się lekarzami jak również pacjentami. Numer alarmowy 112 nie jest im obcy

4.10 - Grupa dołącza do akcji ,,Ja i mój pupil". Światowy Dzień Zwierząt

30.09 - Dziś w naszej grupie sprawa taka:
laurka od dziewczynki dla chłopaka
Dużo muzyki, zabaw, radości.
Nie zabrakło także odrobiny słodkości
Dziękujemy Rodzicom za pomoc.

 

 

 

 

logo ministerstfo edukacji narodowej     logo miasta ząbki     logo mazowiecki kurator oświaty      koło pomocy dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej     logo polskie radio dzieciom

logo chronimy dzieci       logo - co słychać      logo wolters kluwer

 

 

Zegar

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny