Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Publiczne Przedszkole Nr 3 "Skrzat"

Grupa VII

Wychowawcy grupy

Katarzyna Kędzierska - kkedzierska@eskrzat.pl

Bożena Pietrzak - bpietrzak@eskrzat.pl

Wydarzenia w grupie VII

GALERIA GRUPY VII

 

 

 

" Jedziemy na wycieczkę, bierzemy radość w teczkę. .." czyli niezapomniana  przygoda turystyczna grupy VII w Głęboczycy ! Wrażeń mnóstwo, śmiechu i ruchu na świeżym powietrzu, ile tylko dusza zapragnie, atrakcji moc, a resztę niech już same Dzieci opowiedzą!!

Kto wymyślił flagę Polski? Jakie symbole narodowe są w Polsce? Gdzie jest stolica Polski? Na te i wiele innych pytań szukały odpowiedzi dzieci. Wykonały także prace plastyczno-techniczne z Warszawską Syrenką i godłem Polski. Rozwijały także mowę oraz postawę patriotyczną.

TEMATY KOMPLEKSOWE NA MIESIĄC MAJ:
1. Gdzie jest najciekawsze miejsce na świecie?
2. Jak żyrafa myje szyję?
3. Jak dać przedmiotom drugie życie?
4. Jak daleko pada jabłko od jabłoni?

Miniony tydzień był zwieńczeniem całotygodniowej pracy dzieci z grupy VII w temacie ekologii. Ten niwzwykle ważny i " pilący" ze względu na losy naszej planety temat, niezmiennie wzbudza w dzieciach ogromne emocje, zainteresowanie i szukanie twórczych rozwiązań  pomocy Ziemi. Były multimedialne prezentacje, wiadomości encyklopedyczne, " podróże z globusem ", eksperymenty, zabawy dydaktyczne , muzykowanie, praktyczne działania recyklingowe dzieci i wspólne wykonanie zabawek. Największy jednak zachwyt Dzieci wzbudził " Eko- pokaz mody". W rytmie specjalnie dobranej muzyki nasi cudowni Modele wyszli na " wybieg". Ach ileż Oni mają w sobie wdzięku i filingu!! Niewątpliwie przed Nimi " Sława....i wielka zabawa".
Bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy fantastycznym Rodzicom naszych SKRZACIKÓW, za  zaangażowanie i kreatywne pomysły!!Jesteście Super!

06.04.2022
W oczekiwaniu na Święta Wielkanocne dzieci posiały nasiona owsa. Młode, soczystozielone pędy owsa to jedna z obowiązkowych wielkanocnych dekoracji. Symbolizuje rodzące się życie oraz... wiosnę!
Teraz dbamy o dobre warunki do wzrostu nasion i z niecierpliwością czekamy na pierwsze znaki kiełkowania.

Wycieczka grupy VII do Teatru Rampa w Warszawie.
Była duża dawka śmiechu i podpowiedzi dzieci, co Nosorożec może zrobić, by " przegonić" pecha.
Wiadomo na smutek i kłopoty najlepsze są pomysły przedszkolaków.

TEMATY KOMPLEKSOWE NA MIESIĄC KWIECIEŃ:
 1.  Czyim domem jest łąka?
 2.  Jakie wzory i kolory lubią pisanki?
 3.  Jak być eko?
 4.  Kto wymyślił naszą flagę?

30.03.2022
Od ziarenka do bochenka ze Skrzacikami z grupy VII.
To był niesamowity dzień. Mieliśmy możliwość organoleptycznie ocenić wygląd ziaren wybranych zbóż (żyto, pszenica, owies), poznać proces powstawania chleba, układać historyjki obrazkowe tak, żeby nie pominąć żadnej czynności, która prowadzi do wypieku chleba. Udało się także upiec przepyszny chleb, a największą frajdę sprawiła dzieciom degustacja własnego wypieku.

21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny. To także Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Dzieci z naszej grupy także pamiętały o tym szczególnym dniu.
W tym dniu okazujemy naszą solidarność z osobami z zespołem Downa. Włączamy się w akcje społeczne pokazujące akceptację i zrozumienie, gdyż nawet drobne gesty mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu stereotypów.

Był sobie raz w słoiku las..."
- warsztaty przyrodnicze w gr.VII
Było wiele radości; dobrej, koleżeńskiej współpracy, a przede wszystkim piękny efekt końcowy! 
To były "superowe zajęcia "- powiedziały dzieci

16.03.2022
Orientacja przestrzenna, kierunki w odniesieniu do własnego ciała, dopełnianie do 10 w działaniu oraz rozwijanie spostrzegawczości i szybkości reakcji na umówiony sygnał.

Dzień Mężczyzny w gr.VII
Jesteście bardzo koleżeńscy i Tacy wspaniali , poprostu SUPER, że Was mamy!!

DZIEŃ KOBIET W GR VII
Ósmy marca mamy dziś, więc życzenia składam Ci: żyj wesoło i szczęśliwie, bawić się z Tobą w przedzszkolu jest zawsze znakomicie!

TEMATY KOMPLEKSOWE NA MIESIĄC MARZEC:
1. Dlaczego w marcu jest jak w garncu?
2. Z czego co jest zrobione?
3. O czym marzą zwierzęta?
4. Gdzie ubiera się Wiosna?
5. Kto obroni słonia?

"Kot i jego kocia natura"-
Jaka jest? Co koty uwielbiają jeść i robić? Jak się nimi opiekować  i jak o nie się troszczyć?
Na te i inne pytania z wielką precyzją odpowiadała dzieciom mama Wiktorii, która gościła wgrupie VII w ramach akcji " Rodzic w roli eksperta ".
To było spotkanie pełne radości no i słodkiej niespodzianki, którą zostały obdarowane dzieci.
 Serdecznie dziękujemy Pani Madzi za poświęcony czas

Wybuch wulkanu i wydobywająca  się z niego lawa to super eksperyment, który dzieci mogły  wykonać i oglądać dzięki mamie Mai, która odwiedziła dzieci z naszej grupy. Z zainteresowaniem wysłuchały  również bardzo ciekawej książeczki pt. "Przytulozaur i zmartwiozaur".
To było bardzo miłe spotkanie i już czekamy na następne. Dziękujemy!

17.02.Z okazji Dnia Kota dzieci zastanawiały się jakie koty występują w bajkach. Na naszej ,,liście"  bajkowych kotów znalazł się: Garfield, Kot w butach, Sylwester, Tom, Filemon, Bonifacy, Klakier i Figaro
Poznaliśmy także kilka ras kotów: Perski, Bengalski, Norweski Leśny, Sfinks. Największą uwagą cieszył się jednak niebieskooki kot Syjamski. Było też mnóstwo śmiechu i zabawy przy kończeniu zdań: Gdybym był kotem..., Kot potrafi... itp. Udało się także stworzyć galerię dziecięcych prac ,,Mój kot".

Wakentynkowe zabawy

TEMATY KOMPLEKSOWE NA MIESIĄC LUTY:
1.Kim będę, gdy dorosnę?
2.Czy Kot w Butach był na weselu Kopciuszka?
3.Gdzie puka sztuka?
4.Co łączy kurę i dinozaura?

Wesołe zimowe zabawy w naszym ogrodzie.

21.01.2022
Kochana Babciu, Kochany Dziadku w dniu Waszego święta najserdeczniejsze życzenia składają wnuczęta z grupy VII.

Szanowni Państwo!
       Po raz kolejny bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie i pomoc (zakup koszulek, rajstop dla dziewczynek) w kolorach, o które prosiłyśmy i oczywiście za punktualne przywiezienie Dzieci do przedszkola w dniu nagrania. Brawo Kochani !! Bardzo doceniamy!
       Dziękujemy baaardzo serdecznie Pani Karolinie - mamie Leosia za nieocenioną pomoc w nagrywaniu i montażu filmiku. Dzięki niej, mogłyśmy w 100 % skupić się na "prowadzeniu i wspieraniu" artystycznych poczynań Naszych Kochanych Dzieci.
         
Na Państwa ręce przesłaliśmy filmik ,,Dla Kochanej Babci i Dziadka"- wersja recytatorsko- muzyczno- taneczna życzeń od Dzieci dla ich ukochanych Dziadków. Bardzo prosimy, by nie była to tylko "sztuka dla sztuki", ale by rzeczywiście za pośrednictwem Państwa, Filmik trafił do adresatów. Niech czują się kochani, ważni i potrzebni, a z drugiej strony, od Dziadków i Was Kochani Rodzice, niech popłyną słowa uznania i gorące brawa dla Waszych Dzieci. Niech również i Oni wiedzą, że my Dorośli doceniamy i podziwiamy Ich starania. To są dla Nich bardzo ważne słowa!!

Pozdrawiamy serdecznie
Pracownicy grupy

19.01.2022
Uczestniczyliśmy w zajęciach ,,Bezpieczeństwo na drodze" prowadzonych przez przedstawicieli Straży Miejskiej w Ząbkach. Dzieci z uwagą słuchały, a następnie wzorowo wykonały zaproponowane zadania, które były związane z ruchem pieszych i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.
Dziękujemy za pouczające zajęcia, za dyplom, za super odblaski i kolorowanki.

12.01.2022
W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w przedszkolnym Balu karnawałowym. W naszej grupie pojawiły się postacie z bajek, które na balu skocznie i z gracją poruszały się w rytmach muzyki. Zabawa była wspaniała. Dzieci zmęczone, ale szczęśliwe opuściły parkiet. Rodzicom dziękujemy za przy gotowanie poczęstunku.

Szanowni Państwo!

Życzymy Państwu, by te Święta przyniosły Każdemu zdrowie, radość, wzajemną życzliwość; wytchnienie od codziennych obowiązków i trosk, a nadchodzący Nowy 2022 Rok był wyłącznie Szczęśliwy!

Ps.

1.Trójce grupowej serdecznie dziękujemy za wkład pracy w przygotowanie Mikołajowych prezentów. Bardzo doceniamy!
2.Wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy, że w dniu nagrania okazaliście wielką dyscyplinę i punktualnie, mimo wczesnej pory przyprowadziliście Je do przedszkola. Jesteście SUPER!!!
 3.Film Świąteczny, który przesłaliśmy do Rodziców Dzieci obecnych na nagraniu, ma bardzo profesjonalne ujęcia, a to zasługa Rodziców Leosia L., Którzy zechcieli wesprzeć nas swoją obecnością, wiedzą i umiejętnościami nie tylko w nagrywaniu, ale również i jego montowaniu . Bardzo Bardzo dziękujemy !!

Pozdrawiamy serdecznie
Pracownicy Grupy

Grupa VII  na tropie Zimy"
Po czym poznać, że to już zima?;
Jakie dyscypliny sportowe można uprawiać o tej porze roku; Jak wygląda zimowy krajobraz?
Chociaż za oknami deszczowa aura, my z radością wspominamy zabawy z ubiegłego tygodnia na naszym, SKRZACIKOWYM placu zabaw, odrobinę posypanym śnieżnym puchem.
Uczymy się również ważnych rzeczy, z których" znana jest " zima.

Święty Mikołaj wśród Dzieci z grupy VII!
Było mnóstwo radości, uśmiechu i przede wszystkim upragnione,fantastyczne  prezenty dla wszystkich Dzieci i.....nawet Pań. Ach to był super dzień
Serdecznie dziękujemy, że Mikołaj ma tak wielkie serce i bardzo dobry gust!

Grupa VII dziękuje serdecznie Panu Łukaszowi - tacie Leosia, który odwiedził nas dzisiaj w ramach zajęć " Rodzic w roli eksperta".
Ależ to było niezwykle emocjonujące spotkanie! Pan Łukasz zaprezentował dzieciom możliwości drona. Trzeba przyznać, że urządzenie to skrywa w sobie mnóstwo nietuzinkowych umiejętności z zakresu nauki, lotnictwa, robotyki, programowania, elektroniki i fotografowania.
Dzieci słuchały  wiadomości i oglądały prezentowane umiejętności drona z "wielkimi " oczami i wypiekami na twarzy,wybuchając co chwila ogromnymi piskami radości. Bo taki dron, to jest coś......mówiły dzieci.Bardzo dziękujemy tacie  Leosia za poświęcony czas i już bardzo cieszymy się na kolejne spotkania!

Ubieranie choinki i Mikołajki w grupie VII 
Choineczko miła,
Jak to dobrze, że znowu u nas się rozgościłaś.
Ubierzemy Cię pięknie i będzie Ci tu miło.
Zrobimy wszystko, by to ubranie Cię cieszyło!
Dołożymy jeszcze starań wiele,
By w naszej sali odwiedziły nas Elfy
 - Mikołaja przyjaciele.
O..!o...! Coś tam dzwoni za drzwiami!
Zapraszamy, zapraszamy!
Już Elfiku na smakowite prezenty czekamy.
I jeszcze pierniczki od Antosi,
czy Ktoś może  o dokładkę prosi?
Bardzo dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie. Było wiele nastroju oczekiwania, śmiechu i radości.

25.11 Dzień Pluszowego Misia w grupie VII 
Misiu święto dzisiaj Twe,
Więc w przedszkolu razem pobawimy się.
Z klocków wieżę zbudujemy,
Smacznych potraw spróbujemy.
Zaśpiewamy, zatańczymy,
Bo my bardzo się lubimy

24.11-W dniu dzisiejszym świętowaliśmy w grupie VII urodziny Antosia.
Było gromkie 100 lat, życzenia, uściski, wesołe zabawy i oczywiście wspaniałe babeczki, które specjalnie na tę okoliczność Antoś wypiekał razem ze Swoją Mamą. Dziękujemy i życzymy Antosiowi wszystkiego co najradośniejsze i najwspanialsze!

23.11 - Obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To bardzo ważne święto i spędziliśmy je trochę na poważnie, ale przede wszystkim było dużo radości, bo Prawo do nauki przez zabawę to bardzo ważne prawo.

19.11 - W mijającym tygodniu w podróżach małych i dużych śladami polskich legend i wytworów ludowych, dzielnie i na wesoło realizowaliśmy różnorodne zadania dydaktyczne. Dziękujemy Rodzicom za udostępnienie pamiątek

Grupa VII w podróżach małych i dużych śladami polskich legend i wytworów ludowych, dzielnie i na wesoło realizowała różnorodne zadania dydaktyczne. Dziękujemy Rodzicom za udostępnienie pamiątek!

17.11. - Grupa VII poznaje ludowe tańce polskie, legendy oraz potrawy charakterystyczne dla różnych regionów Polski.

10.11. - Przygotowania oraz obchody
Narodowego Święta Niepodległości w grupie VII

5.11. - Jak nazywają się członkowie rodziny?;  jakie relacje ich łączą?; jak ważna jest pamięć i szacunek dla naszych przodków?; co to jest drzewo genealogiczne?; jakie prawa i obowiązki mają dzieci?; co łączy i różni domy, w których mieszkamy?
Na te pytania szukała odpowiedzi grupa VII w minionym tygodniu, wykonując różnorodne zdania.

3.11. - "Grupa VII uczy się udzielania pierwszej pomocy "!
Dzisiaj odbyły się warsztaty, na których starsze Koleżanki z Liceum o profilu ratownictwa medycznego w Warszawie, bardzo profesjonalnie prezentowały dzieciom wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem ćwiczyły: masaż na fantomach; układanie poszkodowanego w tak zwanej pozycji bezpiecznej; poznawały sposoby postępowania w sytuacji zaksztuszenia lub zadławienia. Ćwiczenia wywołały u dzieci wielkie zaangażowanie emocjonalne, za które serdecznie dziękujemy wolontariuszkom.

TEMATY KOMPLEKSOWE NA MIESIĄC LISTOPAD:

  • Dlaczego nawet superbohater ma obowiązki?
  • Co powinien wiedzieć każdy Polak?
  • Czy Kujawiak może tańczyć Krakowiaka?
  • Gdzie można spotkać Małą Niedźwiedzicę i Wielką Niedźwiedzicę?

22 10. - Grupa VII na tropie jesiennego wiatru"- czyli, jak przedszkolaki rozbudzają swoje zainteresowania techniczne?
"Huczał, buczał, krzyczał, wył, Wściekły bardzo pan Wiatr był.. - czego należy się wystrzegać w czasie silnego wiatru?; jak dobrze wykorzystać siłę wiatru w życiu roślin i ludzi np.do uprawiania niektórych dyscyplin sportowych? ; jakie urządzenia stosuje się do pomiaru wiatru itp. Ten tydzień pełen był super zabawy i pozytywnych doświadczeń dzieci. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie!

20.10. - " Warsztaty z konikami"
Grupa VII zgłębiała dziś tajniki fascynującego świata koni ,uczestnicząc w warsztatach z dwoma przemiłymi przedstawicielami tego gatunku: Tulipanem i Odylią.
Dzieci zdobyły wiele ciekawych informacji nt tego,  co  jest przysmakiem koni  i tego, czego absolutnie jeść im nie wolno,;gdzie i na czym  śpią; jak należy się  o nich troszczyć. Przedszkolaki z radością odbywały konne przejażdżki, wykazując się odwagą, a następnie w podziękowaniu za przyjemnie spędzony czas, karmiły marchewkami te bardzo przyjazne dzieciom zwierzęta!

30.10 - Jaki plan na jesień mają zwierzęta? Kim jest ornitolog? Co na drzewie robi wiewiórka?
Na te i inne pytania dzieci przez cały tydzień szukały odpowiedzi.
Skrzaty poznały jesienne zwyczaje wybranych ptaków i zwierząt, tworzyły prace plastyczno- techniczne, uczestniczyły w zabawach ruchowych, liczyły, tańczyły i śpiewały.Zdobytą wiedzę wykorzystały do gry memory i quizu 

26.10 - Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Blanki !! Życzymy Ci samych radosnych dni, wypełnionych dobrą zabawą 100 lat Blaneczko!!!

19.10 - Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Jasia R.
Było radośnie i bardzo miło. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego 

15.10 - Obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Białej Laski, uwrażliwiając nasze Przedszkolaki na potrzeby Osób Niewidomych

13.10 - Wycieczka do Warszawskiego ZOO. Skąd się wzięły zwierzęta w ZOO?"- odpowiedzi na to pytanie z zapałem szukaliśmy podczas dzisiejszej wycieczki Wszystkie dzieci stwierdziły, że było super!

12.10 - Dzisiaj swoje urodziny świętował Dawidek. Radosne 100 lat słyszeli chyba wszyscy w całym przedszkolu. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

11.10. - W ramach zajęć " Rodzic w roli eksperta "naszą grupę odwiedziła mama Patryczka, która jest pielęgniarką. Było miło, profesjonalnie i śmiesznie.

11.10 - W ramach zajęć " Rodzic w roli eksperta "naszą grupę odwiedziła mama Patryczka, która jest pielęgniarką.
Było bardzo profesjonalnie, interesująco i wesoło. Serdecznie dziękujemy!

4.10 - Dzisiaj dzieci zapoznały się z zawodem lekarza poznały specjalizacje, niezbędne przyrządy do pracy stomatologa, ortopedy, okulisty, pediatry i laryngologa Same mogły poczuć się lekarzami jak również pacjentami. Numer alarmowy 112 nie jest im obcy

4.10 - Grupa dołącza do akcji ,,Ja i mój pupil". Światowy Dzień Zwierząt

30.09 - Dziś w naszej grupie sprawa taka:
laurka od dziewczynki dla chłopaka
Dużo muzyki, zabaw, radości.
Nie zabrakło także odrobiny słodkości
Dziękujemy Rodzicom za pomoc.

 

 

 

 

logo ministerstfo edukacji narodowej     logo miasta ząbki     logo mazowiecki kurator oświaty      koło pomocy dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej     logo polskie radio dzieciom

logo chronimy dzieci       logo - co słychać      logo wolters kluwer

 

 

Zegar

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny